E mërkurë, 13 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

U rizgjodh në krye të PD-së/ Soreca i shkon në zyrë Bashës, ja çfarë diskutuan

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kryetarin e zgjedhur të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në selinë blu.

Soreca bëri me dije, se çështjet që u diskutuan me Bashën, kishin të bënin me situatën aktuale politike në vend, si dhe integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

”Pas rizgjedhjes së tij si Kryetar i Partisë Demorkatike, u takova sot me Lulzim Bashën për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re duke filluar nga shtatori i ardhshëm, si dhe hapat e rëndësishëm për procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europia”, shkruan Soreca në rrjetin social, Twitter.

Basha rizgjidhet kryetar i PD me 81% të votave

Ditën e djeshme, Lulzim Basha u zyrtarizua si kryetar i Partisë Demorkatike, për të tretën herë. Basha mori 81% të votave ose 32.882 në total në të gjithë vendin. Pas tij më shumë vota grumbulloi Agron Shehaj, 6038 vota. Edit Harxhi mori 991 vota, ndërsa Fatbardh Kadilli 763 vota. Në total në të gjithë degët e PD-së votuan 41.095 anëtare ose 54.7% e totalit.

Lexo edhe :   Shtëpia e PD-së nuk bëhet institucion dhe si Berisha peshkon konfuzionin
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...