E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

vdes

I vdes motra në Greqi, konsullata zvarrit 10 ditë sjelljen e trupit në Shqipëri

I vdes e motra në Selanik, nuk sjellë dot trupin në Shqipëri, pasi konsullata neglizhon me procedurat. Pas ndërhyrjes së Fiksit, problemi zgjidhet brenda...

Drejtori i Shefqet Ndroqit tregon sëmundjet bashkëshoqëruese të aktorit Radoja

Drejtori i spitalit “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi, ka folur mbrëmjen e sotme për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Guljelm Radoja. I ftuar në...

U përplas me shtyllën, ndërron jetë tragjikisht basketbollisti i NBA

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Amerika, ku basketbollisti Terenc Klark ka ndërruar jetë në moshën 19 vjeçare pas një aksidenti me makinë. Klark...

Luftoi me rebelët, humb jetën në fushën e betejës Presidenti i Çadit

Presidenti veteran i Çadit, Idriss Déby ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare, ka thënë radio kombëtare në shtetin afrikan qendror. Një deklaratë nga ushtria tha...

Australi/ Mori vaksinën AstraZeneca, vdes nga mpiksja e gjakut 48-vjeçarja

Australia ka regjistruar viktimën e parë nga mpiksja e gjakut, pas marrjes së vaksinës të prodhuar nga kompania AstraZeneca. 48-vjeçarja e cila mori dozën e...

E trishtë/ Humb betejën me koronavirusin mjeku i njohur (Emri)

Një tjetër mjek shqiptar ka humbur betejën me Covid-19. Mësohet se mjeku i njohur korçar, Adhon Polena, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare. Mjeku mësohet...

Goditje fatale, kikboksieri bie pa ndjenja dhe humb jetën në ring (Video)

Kikboksieri, Xhoel Kaushai ka humbur tragjikisht jetën gjatë një ndeshje amatore kikboksi në Ekuador, ndeshje e zhvilluar në evenimentin ‘’Kupa e Paqësorit në Kikboks’’. Teksa...

I infektuar me Covid-19, humb jetën studenti 21-vjeçar i mjekësisë

Një 21-vjeçar nga Librazhdi ka humbur jetën, pas infektimit me Covid-19. Ai është Emiljano Tola, student i fakultetit të mjekësisë. Lajmin e ka bërë të...

Vorë: Automjeti del nga rruga, humb jetën pasagjeri

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Gjokaj të Vorës. Një shtetas ka humbur kontrollin e makinës dhe për pasojë ka...

I prekur nga koronavirusi, ndërron jetë ish-shefi i Infektivit, Petro Shamo

Një tjetër mjek ka ndërruar jetë sot nga koronavirusi. Bëhet fjalë për mjekun infeksionist Petro Shamo, i cili është ndarë nga jeta në moshën...

Të fundit

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...