E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Drejtori i Shefqet Ndroqit tregon sëmundjet bashkëshoqëruese të aktorit Radoja

Drejtori i spitalit “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi, ka folur mbrëmjen e sotme për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Guljelm Radoja.

I ftuar në emisionin ”Real Story”,  tha se aktori vuante nga hipertensioni, ndërsa shtoi se Radoja ishte edhe pak mbipeshë, duke thënë se këta janë faktorë risku që ndihmojnë virusin të vrasë më shpesh.

“Pati përmirësim, por më pas lajmëruan dhe thanë që do e intubonin. Kishte hipertension, që është faktor risku dhe ishte pak mbipeshë. Por në botë ka patur edhe raste që kanë qenë shumë të rinj, pa sëmundje shoqëruese që kanë humbur jetën sepse e kanë kapur vonë virusin”, tha Kapisyzi.

Aktori i njohur, Guljelm Radoja nuk arriti ta fitojë betejën me virusin vdekjeprurës, dhe u shua në moshën 75-vjeçare. Ai prej ditësh ishte në intubim, por nuk mundi të mbijetojë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...