E enjte, 28 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

Ndërron jetë

Ndërron jetë “zëri i antikomunizmit”, Uran Kostreci

Ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare një nga ikonat e vuajtjeve në burgjet e diktaturës,  Uran Kostreci. Sot në mesditë zemra e tij...

Shpërthimi i gazit në Velipojë, ndërron jetë në Itali 19 vjeçarja e familjes

Një javë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Velipojë, mësohet se ka ndërruar jetë në Itali vajza 19-vjeçare e familjes, Daniela Gjoka. Ndërkohë, vijojnë...

29-vjeçarja humbi jetën pas lindjes së fëmijës/ Policia: Po kryhet ekspertiza

Policia e Durrësit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku një 29-vjeçare e identifikuar si Ardita Muça, ndërroi jetë jetë pesë ditë...

U tha se kishte ndërruar jetë, Mirush Kabashi tregon si e përjetoi këtë lajm

Në emisionin “Rudina”, në Tv Klan është dhënë intervista me aktorin Mirush Kabashin i cili tregon si u ndje për lajmin që u shfaq...

Ndahet nga jeta në moshën 91-vjeçare, gazetari i njohur Ymer Minxhozi

Gazetari dhe publicisti Ymer Minxhozi, është ndarë nga jeta në moshën 91-vjeçare. I njohur edhe si diplomat me stazh të gjatë, Minxhozi ndërroi jetë...

E trishtë/ Rivali e nokautoi në ring, ndërron jetë boksieri 18-vjeçar

Boksieri Rashed El-Suaisat ka ndërruar jetën në moshën 18 vjeçare pas një periudhe 11 ditore në koma. Boksieri jordanez u nokautua në datën 16 prill...

Foto/ Ky është 18-vjeçari që vdiq nga koronavirusi te spitali ‘Shefqet Ndroqi’

Një 18- vjeçar ka ndërruar jetën ditën e sotme për shkak të koronavirusit në spitalin ''Shefqet Ndroqi'', i njohur ndryshe si Covid-2. Viktima është Qamil...

17-vjeçari humb jetën nga Covid-19, virusi i kishte prekur 100% mushkërinë

Një 17-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në spitalin ‘Shefeqet Ndroqi’ pasi ishte i prekur nga Covid. Mësohet se i riu ka qënë...

Covid-19 i merr jetën gazetares dhe shkrimtares së njohur, Zenepe Luka

Gazetarja dhe shkrimtarja e njohur, Zenepe Luka ka ndërruar jetë pas infektimit me koronavirus. Prej disa ditësh, ajo ishte shtruar në spitalin Infektiv në...

Ndahet nga jeta Martin Deda/ Shkëlqim Hajdari: Një gjyqtar model dhe i drejtë

Gjyqtari në Gjykatën e Tiranës, Martin Deda ka ndërruar jetë. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur Kreu i Task Forcës dhe njëherësh...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...