E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Ndahet nga jeta Martin Deda/ Shkëlqim Hajdari: Një gjyqtar model dhe i drejtë

Gjyqtari në Gjykatën e Tiranës, Martin Deda ka ndërruar jetë. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur Kreu i Task Forcës dhe njëherësh Kryeinspektori i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari përmes një postimi në rrjetet sociale.

Teksa kujton gjyqet e bëra me të, Hajdari shprehet se Deda ishte njeri me integritet të lartë moral e profesional dhe korrekt me ligjin.

Sipas tij, çdo person që është gjykuar nga Martin Deda, gjatë karrierës së tij 30 vjeçare, ka marrë drejtësi.

Hajdari thotë se ndarja nga jeta e Dedës, ishte një humbje e madhe për familjen, por edhe për drejtësinë.

Postimi i Hajdarit në rrjetin social, Facebook

Martin Deda, gjygjtar në Gjykatën e Tiranës, ka ndërruar jetë!

Kam bërë me dhjetëra gjygje me të, kur isha Prokuror në Prokurorinë e Tiranës (2002-2007). Ky burrë ishte njeri me integritet të lartë moral e profesional, i drejtë, i ndershëm, i paanshëm, korrekt me ligjin.

Por ishte dhe fisnik, fjalëpakë, shok, mik e familjar i shkëlqyer.

Besoj se çdo person, që është gjykuar nga Martin Deda, gjatë karrierës së tij 30 vjeçare, ka marrë drejtësi. Sidomos njerëz që akuzoheshin për vepra penale të lehta, që rrethanat e jetës i kishin detyruar t’i kryenin, ky njeri ishte i mëshirshëm dhe jepte dënime në minimum të parashikimit të ligjit. Këtë e bënte pa asnjë ndërhyrje, miqësie apo përfitimi.

Hymbje e madhe për familjen, për drejtësinë që pak burra të tillë i kanë mbetur dhe për miqtë e tij të shumtë.

Qofsh për në parajsën e Zotit, o njeri i bardhë e fisnik, mik i shkëlqyer.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...