E enjte, 2 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

E trishtë/ Rivali e nokautoi në ring, ndërron jetë boksieri 18-vjeçar

Boksieri Rashed El-Suaisat ka ndërruar jetën në moshën 18 vjeçare pas një periudhe 11 ditore në koma.

Boksieri jordanez u nokautua në datën 16 prill nga rivali estonez, Anton Uingradou në kampionatin e boksit për të rinjtë që po zhvillohet në Poloni.

Që nga ajo kohë 18 vjeçari nuk u zgjua më teksa ka ndërruar jetë ditën e sotme. Operacioni i komplikuar në kokë nuk i shpëtoi dot jetën Suaisat i cili cilësohej si boksier me të ardhme.

“Me trishtim të madh mësuam për vdekjen e boksierit Rashed Al-Suaisat nga Jordania, i cili u shtrua në spital më 16 Prill. Mendimet tona shkojnë te familja, miqtë dhe shokët e skuadrës, të cilëve u japim ngushëllimet më të thella”, u shpreh presidenti i federatës së boksit AIBA.

Ndërkohë, autoritetet polake kanë hapur një hetim për këtë çështje dhe fajtorët pritet të vihen para përgjegjësive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...