E premte, 28 Janar, 2022
2.5 C
Tirana

Etiketa

kenge

Futbollisti i Interit i futet muzikës, nxjerr këngën e tij të parë

De Vrij vjen nga dështimi me kombëtaren e tij, Holandën pasi u eleminuan nga Çekia në 1/8-at e finaleve me rezultatin 2-0. Më herët...

Video/ Këngëtarja e mirënjohur greke këndon në shqip këngën “25 gërsheta”

Këngëtarja e mirënjohur greke Glikeria, ka kënduar për herë të parë në gjuhën shqipe, në kanalin televiziv Mega. Ajo ka kënduar këngën ''25 gërsheta'', duke...

Hapja e EURO 2020/ Sky Sport zgjedh këngëtarin shqiptar, Ermal Meta

Mbrëmjen e nesërme starton kampionati europian UEFA EURO 2020, me ndeshjen hapëse Itali-Turqi e cila do të luhet në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës. Ceremonia hapëse...

U përplas me policinë bashkiake, Presidentit Meta i kushtojnë këngë (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u përfshi ditën e djeshme në një përplasje fizike me punonjësit e policisë bashkiake në selinë e FRD-së, pasi...

Grupi polifonik i këndoi Ramës, reagon ashpër Kikia: O ju dhje… mu në këngë

Gazetari Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pasi grupi polifonik nga Salaria i këndoi këngën, “Tu bëftë dita një mijë”, kryeministrit Edi Rama. Për Kikinë, është...

Grupi i polifonisë Fier, i kushton këngë Presidentit turk Erdogan (Video)

Premtimi i dhënë nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri në Fier nuk kishte sesi të kalonte pa falënderime,...

Erdogan publikon këngën për “Ayasofyan”, mesazhi edhe në gjuhën shqipe

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter një këngë dedikuar ‘Ayasofyas’. Kënga e realizuar në 9 gjuhë të...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...

Pas 8 vjetësh Rolling Stones publikon këngën e re “Living In A Ghost Town”

Pas performances në shfaqjen "Together At Home", Rolling Stones rikthehen si protagonistë dhe publikojne kengen më të re "Living in A Ghost Town", i...

Të fundit

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...

“Urdhër nga Rama për të sulmuar FSHF-në”? Veliaj e thotë troç

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike hipotezën nëse me urdhër të Ramës ka sulmuar FSHF-së. I ftuar...

Rama bën parashikimin e ‘frikshëm’: Më 6 mars futet Meta, bashkohet me Berishën

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, kryeministri Edi Rama ka bërë një parashikim për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Ai ka thënë...

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...