E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Video/ Këngëtarja e mirënjohur greke këndon në shqip këngën “25 gërsheta”

Këngëtarja e mirënjohur greke Glikeria, ka kënduar për herë të parë në gjuhën shqipe, në kanalin televiziv Mega.

Ajo ka kënduar këngën ”25 gërsheta”, duke i bërë një surprizë mjaft të bukur qytetarëve shqiptarë të cilët jetojnë dhe punojnë në Greqi, por jo vetëm.

Kënga e përpunuar nga muzikanti shqiptar në Greqi, Dasho Kurti, dhe e kënduar në bashkëpunim me Glikerian, është publikuar në rrjetin social Facebook nga komuniteti shqiptar në vendin fqinj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koron*virusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori grek Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat greke foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...