E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Hapja e EURO 2020/ Sky Sport zgjedh këngëtarin shqiptar, Ermal Meta

Mbrëmjen e nesërme starton kampionati europian UEFA EURO 2020, me ndeshjen hapëse Itali-Turqi e cila do të luhet në ‘’Stadio Olimpico’’ të Romës.

Ceremonia hapëse e kompeticionit do të startojë dy orë para ndeshjes zyrtare, me performancën e disa prej artistëve më me zë botëror.

Hapësirë në këtë kompeticion do të ketë dhe për këngëtarin shqiptar, Ermal Meta. Kënga e Metës e titulluar ‘’Uno’’, është zgjedhur nga gjigandi mediatik” Sky Sport, si këngë e cila do të shoqërojë shikuesit gjatë gjithë kompeticionit.

Kënga, e kançuar një muaj më parë, flet për futbollin dhe të dëshirën e të rinjve për tu bërë futbollist.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...