E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Erdogan publikon këngën për “Ayasofyan”, mesazhi edhe në gjuhën shqipe

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter një këngë dedikuar ‘Ayasofyas’.

Kënga e realizuar në 9 gjuhë të botës, përfshin dhe një mesash në gjuhën shqipe, i cili është interpretuar nga këngëtarja Imran Salkan.

“Ayasofya ti nuk je vetëm një gur, emrin tënd po e përhapim në botë”, thotë ajo.

Në këngë janë përfshirë edhe gjuhët kineze, arabe, azere, kurde, bengale, turke dhe suahilisht.

Kujtojmë se kthimi i ‘Ayasofyas’ në një xhami për besimtarët, ka ndezur mjaft polemika jo vetëm brenda vendit por edhe jashtë tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid/ Manastirliu tregon se kur do të kryhet vaksinimi i të gjithë popullatës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha në emisionin “Opinion” se ekzistojnë tre skenarë për vaksinimin e të gjithë popullatës me vaksinën ndaj COVID- 19. Sipas...

“Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror

Gazetari Artan Hoxha, ditën e sotme ka folur sërish në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të 10 viteve më parë, ku të vrarë...

Sali Berisha kujton 21 janarin e vitit 2011: Ja pse qëlloi garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë versionin e tij të ngjarjes së 21 janarit 2011, ku pas protestave të dhunshme para kryeministrisë mbeten të vrarë...

Twitter bllokon llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA

Kompania Twitter ka bllokuar llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA, pasi kishte postuar përmbajtje që mbronte politikat e Kinës në rajonin Ksinjiangut. Vendimi i...

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...