E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

Grupi i polifonisë Fier, i kushton këngë Presidentit turk Erdogan (Video)

Premtimi i dhënë nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri në Fier nuk kishte sesi të kalonte pa falënderime, por një grup polifonik fierak duket se ka shkuar shumë larg në këtë drejtim.

Mjeshtri i polifonisë fierake, Guri Rrokaj dhe grupi i tij i kanë kushtuar një këngë presidentit Erdogan në shenjë falënderimi për ndërtimin e spitalit dhe mbështetjen që shteti i Turqisë ka dhënë për Shqipërinë, pas goditjes nga tërmeti tragjik në 26 nëntorit.

Në këngën e grupit polifonik, thuhet se Presidenti i ka dhënë fjalën Shqipërisë se do ta ndihmojë dhe se për ne Erdogani do të mbesë ikonë.

Teksti i këngës:

Lajmi bukur mori dhenë, në gjithë botën sot po zjenë

Erdogani tha me gojë, Shqipërinë do ta ndihmojë

Shteti turk dhe Ankaraja tregoi dashurinë e saja

Shqipërisë iu gjend pranë, porsi nëna për evlanë

Në Turqi tek gjysmëhëna, Erdogan nuk bën më nëna

Burri i besës që s’të fal, tha të bëhet një spital

Laçin po ngre në themel, me gjithë lagje krejt po del

Do bëjë spitalin në Fier për të gjithë vilajetin

Ky Rexhep Tajip Erdogan Presidenti turk me famë,

Për Shqipërinë do mbesë ikonë, sa more sa malet të rrojë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...