E enjte, 1 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

drastike

Mbrojtja ndaj COVID-19/ Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimit Social merr masa

Në kuadër të masave për të parandaluar përhapjen e COVID-19, Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimit Social Shtetëror znj. Luneda Sufali ka njoftuar publikisht se...

“Ka nevojë për masa drastike”/ Fuga: Tre arsyet pse rrezikon më shumë Shqipëria

Akademiku Artan Fuga ka reaguar në lidhje me masat e marra nga Shqipëria për mbrojtjen nga përhapja e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Fuga...

Taksë drastike ndaj Shqipërisë, Vasili: Rama gati të shesë kufijtë e Kosovës…

Pas deklaratës se nëse 6 kërkesat e Kosovës nuk do të marrin zgjidhje, duke nisur nga 1 korriku, Prishtina zyrtare do të detyrohet të...

Rënie drastike e importit të mallrave nga Serbia dhe Bosnja drejt Kosovës

Importi i produkteve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina në tregun e Kosovës, pothuajse është ndërprerë tërësisht. Tetë ditë pas vendosjes se taksës në 100...

Ulje drastike e euros, ja me sa u këmbye sot

Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë duke shënuar një rënie të fortë në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,...

Kujdes! Nesër fillon vjeshta, do ketë rënie drastike të temperaturave

Me gjithë se u duk se kjo verë nuk do të ikte kurrë, nga dita e nesërme do të kemi rënie drastike të temperaturave...

Goditje drastike ndaj bandës mafioze, 20 shqiptarë dënohen. Ja emrat dhe akuzat

Njëzet e gjashtë vetë janë burgosur pasi policia ka shpërbërë një bandë mafioze shqiptare, që i ishte dedikuat trafikimit, prodhimit dhe sitjes së drogës. Një...

Goditje drastike ndaj bandës shqiptare, ja bosi që e drejtonte dhe ushtarët e tij

Tre burra u dënuan me një total me 67 vjet burg nga gjykata e  Harrow Crown Court të mërkurën, më 11 prill në Angli....

Skënderbeu “varroset” si Dinamo? Daja: Drastike, lojtarët ishin të pamotivuar

Trajneri Ilir Daja pas ndeshje që Skënderbeu u mposht nga Vllaznia është shprehur se lojtarët janë dukur të pamotivuar në fushë dhe dukej sikur...

Të fundit

“Bojkotoni çdo mbledhje, PS ka sjellë një draft hileqar”, Rudina Hajdari i bën thirrje opozitës

Deputetja Rudina Hajdari, teksa e ka cilësuar draftin e PS hileqar që nuk hap listat 100%, u ka bërë thirrje kolegëve opozitarë të mos...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Duan të shkaktojnë kaos, të imponosh konsensus është tallje

Ka përfunduar pas 2 orë e 30 minutash mbledhja e Këshillit Politik. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, tha se opozita duke mos pranuar...

“Mirë që na ngordhi gomari, por s’të lejnë as mizat rehat. Por tallin ingranazhin me ne”, Renis Gjoka reagon pas deklaratës së Klosit

Deklarata e bujshme e ministrit Klosi ka marrë shumë vemendje, pasi ai pohonte se valët e muzikës arrijnë që të përhapin koronavirusin. Shumë artistë kanë...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...

Tanke e avionë luftarakë, Armenia dhe Azerbajxhani tregojnë fuqinë ushtarake/Avantazhet në rast lufte

Luftimet mes Armenisë dhe Azerbajxhanit vijojnë prej ditësh, dhe sipas të dhënave të fundit raportohet se më shumë se 100 persona kanë humbur jetën,...