E shtunë, 23 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Etiketa

DELTA

Bum infektimesh brenda një jave, vendimi i fundit i Komitetit Teknik

Komiteti Teknik i Ekspertëve është ‘rikthyer’ sërish në punë, pas shpërthimit të infektimeve në vendin tonë. Në konferencën për media është shprehur shqetësimi për...

Posta e mëngjesit/ Çfarë pati rëndësi dje në botë

Njihuni me zhvillimet kryesore në botë Tragjedi në Turqi/ Autobusi me shpejtësi të lartë del nga autostrada dhe përmbyset! 15 viktima dhe 17 të plagosur Përmbytje...

Posta e mëngjesit/ Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë Autori i raportit amerikan për Kosovën: SHBA duhet ta vazhdojë presionin ndaj Serbisë për njohje reciproke Investigimi i ‘Le Monde’: Lidhjet e...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Varianti Delta/ Eksperti: Do të ketë një valë të tretë

Mjeku dhe anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Alban Ylli deklaroi se varianti Delta është përhapur në të gjitha vendet e botës, dhe se...

Frika nga varianti Delta, Izraeli gati të aplikojë dozën e tretë të Pfizer

Izraeli po konsideron t’u japë një dozë të tretë të vaksinës së Pfizer dhe Biontech, popullsisë së moshuar, para se rregullatorët në SHBA ta...

SHBA mban kufizimet e udhëtimit për të huajt, për shkak të variantit Delta

Shtetet e Bashkuara nuk do të heqin kufizimet e hyrjes të vendosura mbi udhëtarët e huaj për shkak të përhapjes së variantit Delta, tha...

U konfirmua sot/ Rakacolli: Varianti Delta, prezent që në muajin maj

Zv.ministrja e Shëndetësisë, dhe kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve Mira Rakacolli deklaroi se mostrat e dyshuara me variantin Delta që rezultuan pozitivë, u...

E konfirmon Ministria e Shëndetësisë: Varianti Delta ka hyrë në Shqipëri

Njoftimi i plotë i MSH: Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se, në vijim të procesit të monitorimit të situatës së Pandemisë...

Koronavirusi/ Brataj e pranon: Varianti Delta ka ardhur në Shqipëri

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se të infektuarit me koronavirus kohët e fundit në vendin tonë, kanë shfaqur shenjat tipike të variantit...

Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...