E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Posta e mëngjesit/ Çfarë pati rëndësi dje në botë

Njihuni me zhvillimet kryesore në botë

Tragjedi në Turqi/ Autobusi me shpejtësi të lartë del nga autostrada dhe përmbyset! 15 viktima dhe 17 të plagosur

Përmbytje të mëdha në Korenë e Veriut, Kim Jong Un bën thirrje për ndihmë

“Shpërndan frikë e panik për zjarret”, Turqia nis hetimet për hashtagun “HelpTurkey” në mediat sociale

Protestat në Francë kundër vaksinimit të detyruar, Macron: Bëhet fjalë për shtetësi, liria po kthehet në papërgjegjshmëri

Të pavaksinuarit bëhen burim infeksionesh/ SHBA shënon më shumë se 100 mijë raste në ditë me Covid-19, shkak varianti “Delta”

Talibanët zgjerojnë kontrollin e territorit

Përmbytje nga shirat në Britaninë e Madhe, ndërpritet energjia elektrike në disa zona të kryeqytetit

Guvernatori Cuomo mund të përballet me akuza penale

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...

Sebastian Kurz tërhiqet nga politika

Akuzat për korrupsion e detyruan Sebastian Kurz-in të jepte dorëheqjen si kancelar austriak. Kreu i ÖVP tani largohet nga të gjitha funksionet e tij...

24 vende të botës me Omicron, OBSH: Rrezik më i lartë i ri-infektimit

Zyrtarët shëndetësorë thonë se varianti i ri i koronavirusit Omicron tani është bërë dominues në Afrikën e Jugut, dhe po nxit një rritje të...