E premte, 30 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

Ardi Veliu

Maska me detyrim, Veliu: Policia do monitorojë çdo ambient

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Vrliu përmes një deklarate për mediat i ka ftuar qytetarët të respektojnë mbajtjen e maskës në...

Elbasan/ 71-vjeçari zihet me bashkëshorten dhe terrorizon qytetin, Ardi Veliu niset drejt vendngjarjes

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu është nisur drejt Elbasanit ku ndodhet 71-vjeçari Lefter Zhidri. Ai fillimisht qëlloi me kallashnikov në drejtim...

Rritja e kriminalitetit në vend, Ardi Veliu u bën presion vartësve në Tiranë dhe Elbasan

Ardi Veliu, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ka zhvilluar një takim me drejtues të Policisë së Tiranës dhe të Elbasanit. Ai kërkoi një...

GJKKO: Të regjistrohet kallëzimi i Alaudin Malajt ndaj Fatmir Xhafajt dhe Ardi Veliut

GJKKO i ka kërkuar SPAK-ut regjistrimin e padisë së Alaudin Malajt ndaj Fatmir Xhafajt dhe Ardi Veliut. Apeli i Posaçëm vendosi shfuqizimin e vendimit të...

Ardi Veliu mbledh vartësit dhe jep ultimatumin: S’ka tolerime

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka zhvilluar sot një takim me drejtuesit në rrethe, ku në fokus të bisedave ka qenë lufta...

Zbulohet telegrami i Ardi Veliut/ Policia shton përforcimet, zbresin në terren 1.600 efektivë

Policia e Shtetit ka marrë masat për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë sezonit turistik. Bëhet fjalë për 1.600 punonjës policie, të cilët janë...

“U shit, tradhtoi”, Zaida Çobo tregon të pathënat pas ngjarjes me të birin

Mamaja e djalit të dhunuar nga Policia e Shtetit, Zaida Çobo, ka reaguar sërish pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliun. Çobo,...

Shkarkime e lëvizje drejtorësh në Policinë e Shtetit

Në Policinë e Shtetit janë regjistruar disa lëvizje, teksa Ardi Veliu ka dhënë urdhër për ndërrimin e disa drejtorëve të qarkut dhe kufirit. Raportohet se...

“Ende nuk e kam tërhequr padinë”, Zaida Çobo flet për takimin me Veliun

Ziada Çobo, në një intervistë në “Shqipëria Live” ka reaguar sërish pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu. Mamaja e djalit...

I kërkoi ndjesë publike, nëna e adoleshentit tërheq padinë ndaj Ardi Veliut

Nëna e 15-vjeçarit të dhunuar nga policia, Zaida Çobo ka vendosur të tërheqë padinë ndaj drejtorit të Policisë së Shtetit Ardi Veliu. Sipas News 24,...

Të fundit

A preket Shqipëria pas lëkundjeve të tërmetit në Turqi? Flet sizmiologu Duni

Sizmologu, Llambro Duni ka komentuar situatën që po kalojnë Greqia dhe Turqia, të cilat u tronditën mesditën e së premtes nga lëkundjet e forta...

”Polic ishe dhe ke mbetur”, Lleshaj kërkon ndjesë pas debatit me Murrizin

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas debatit të djeshëm në parlament me deputetin Myslym Murrizi. Lleshaj shprehet se në respekt të të gjithë...

Kryemadhi: Kodi i ri Zgjedhor eliminon partitë e reja, përveç Metës dhe Monikës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me qytetarët e Pogradecit. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi deklaroi se kodi i vjetër i jepte mundësi...

Italia regjistron numrin më të lartë të rasteve që nga fillimi i pandemisë

Italia ka regjistruar një tjetër rekord negativ ditën e sotme sa i takon pandemisë Covid-19. Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj raportojnë për  31,084 raste të...

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...