E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Ardi Veliut i jepet posti i lartë në qeverinë “Rama”

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është emëruar zëvendësministër i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjetikës, që drejtohet nga Belinda Balluku.

Veliu vetëm pak kohë më parë u dorëhoq nga drejtimi i Policisë së Shtetit, ku përmes një letre drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, argumentonte vendimin e tij.

Tashmë ai ka marrë këtë detyrë të rëndësishme, duke u bërë pjesë e kabinetit qeveritar “Rama”.

Në datën 7 tetor, Ardi Veliu dorëzoi detyrën si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit. Në fjalën e tij të lamtumirës në ceremoninë e prezantimit të drejtorit të ri, Gledis Nano, Veliu tha ndër të tjera se Policia e Shtetit është sot më mirë se dje.

Ishte kryeministri Rama që publikoi letrën e tij të dorëheqjes. Ai u emërua në krye të Policisë së Shtetit në 5 shkurt 2018, pas shkarkimit të Haki Çakos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...