E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

“Njeriu i FBI-së” merr detyrën: Betohem të mbaj me nder flamurin

Ish-drejtuesi i Antiterrorit, Gledis Nano, bëri sot betimin në një ceremoni zyrtare ku të pranishëm ishin Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe ish-drejtori i policisë, Ardi Veliu. Z. Nano ka marrë zyrtarisht detyrën e kreut të Policisë së Shtetit.

“Në nderin tim personal, betohem për të mbajtur me nder flamurin e Policisë së Shtetit”. Në fjalën e tij të parë publike, Nano premtoi se do çojë përpara reformat në Policinë e Shtetit, ndërsa kërkoi edhe bashkëpunimin e qytetarëve.

“Do jem në lartësinë e detyrës, në shërbim të qytetarëve. Gjej rastin të falenderoj Ministrin e Brendshëm dhe kryeministrin. U futa në polici nga pasioni, i frymëzuar nga babai im, ish-zyrtari i Policisë së Shtetit.

Sfidat për policinë janë të shumëfishta. Qytetarët presin nga policia reagim tjetër në sjelljen e saj. Do çojmë përpara reformat. Kërkojmë që qytetarët ta konsiderojnë organizatën tonë si partner.

Prioriteti im do jetë intensifikimi i bashkëpunimit me të gjitha agjencitë ligjzbatuese dhe institucionet e huaja.

Unë ju garantoj se me angazhimin tim maksimal, do vazhdoj të çoj përpara në reformat e policisë.

Dua t’i uroj çdo kolegu suksese. Kërkoj angazhimin tuaj maksimal në realizimin e detyrave, sipas betimit që kemi bërë”, tha drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...