E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

bledi cuci

“Njeriu i FBI-së” merr detyrën: Betohem të mbaj me nder flamurin

Ish-drejtuesi i Antiterrorit, Gledis Nano, bëri sot betimin në një ceremoni zyrtare ku të pranishëm ishin Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe ish-drejtori i...

Veliu, kryepolici që iu fik kandili/Çuçi: Më keni keqkuptuar

Pas përfundimit të mbledhjes në Kryeministri, Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka folur rreth dorëheqjes së Ardi Veliut dhe emërimit në krye të Policisë...

Emri/ Rama zgjedh pasardhësin e Ardi Veliut

Gledis Nano do të jetë Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit. Ai është propozuar nga ministri Bledi Çuçi, dhe kjo kandidaturë...

Një polic u vra/Çuçi: Ky vit do të jetë ndër më të suksesshmit kundër kanabisit

Një polic u vra në Lezhë, por Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi se ky vit do të jetë ndër më të suksesshmit në...

Helikopterë në kërkim të autorit, Çuçi: Autori do marrë ndëshkimin më të ashpër

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka reaguar për vrasjen e oficerit të Policisë në Lezhë, Saimir Hoxha. Ai shkruan në një postim në rrjetet...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....

Pritet shembja me tritol e një objekti 4-katësh në Dhërmi

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, do të shembë në Dhërmi një objekt 4-katësh. Ekspertët e IKMT, Policisë se Shtetit dhe Forcat e Xhenios...

KPK shkarkon gjyqtarin e akuzuar nga ministri Çuçi

Sot Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtarin e Vlorës, Albert Spiro, për shkak të problemeve me pasurinë. Vendimi për shkarkimin e...

“Vetë-pastrim”, Çuçi flet për zyrtarët e arrestuar

“Ky është edhe një proces vetë-pastrimi, nga ata që nuk e meritojnë të jenë në radhët këtyre agjencive, e do të përgjigjen para ligjit”....

ILD e Gjykata e Vlorës, thirrje ministrit Çuçi: Jo gjyqe publike për drejtësinë

Pasi ka shfajësuar policinë për katër vrasjet në Velipojë dhe katër viktimat në aksident, Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, iu rikthye edhe akuzave të...

Të fundit

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...