E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Mbrojeni veten nga mashtrimet”, Ambasada e SHBA jep njoftimin e fundit

Ambasada Amerikane ka përcjellë një njoftim të rëndësishëm, për të gjithë ata që janë të interesuar për Lotarinë Amerikane. Të mërkurën nisi aplikimi për Lotarinë Amerikane, e cila do të zgjasë deri më datën 9 nëntor. Të gjithë personat të cilët dëshirojnë të përjetojnë ëndrrën amerikane, mund ta realizojnë atë nëse fitojnë lotarinë përmes përzgjedhjes së rastësishme.

Ambasada, me anë të një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook, apelon qytetarët që të mos bien pre e mashtrimeve. Në njoftim thuhet se nuk nevojiten para, për tu regjistruar për Lotarinë Amerikane 2023.

“Mbrojeni veten nga mashtrimet: Nuk nevojiten para për t’u regjistruar për Lotarinë Amerikane 2023. Për informacion të detajuar, klikoni këtu: https://dvprogram.state.gov/“, thuhet në njoftim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...