E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Veliu, kryepolici që iu fik kandili/Çuçi: Më keni keqkuptuar

Pas përfundimit të mbledhjes në Kryeministri, Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka folur rreth dorëheqjes së Ardi Veliut dhe emërimit në krye të Policisë së Shtetit të Gledis Nanos. Ministri tha se ka vlerësimin maksimal për punën e Ardi Veliut, marrë shkas nga deklarata e tij një ditë më parë ku tha se ai do shkarkohej kur t’i mbaronte kandili. Lidhur me këtë deklaratë, Çuçi u shfajësua duke thënë se është keqkuptuar, pasi ishte një retorikë e përdorur vetëm me opozitën në Komisionin e Sigurisë.

“Veliu largohet me rezultate shumë të larta në nivele si asnjë herë tjetër përformancën e Policisë së Shtetit. Kjo fal përgjegjshmërisë në këto 4 vite. Të gjithë treguesit flasin për një rritje të standardit të performances”.

“Pjesën e kandilit e keni keqkuptuar. Se janë situata në dinamikë komunikimi me opozitën në Komision. Kam vlerësim maksimal për Veliun. Është përgjysmuar numri i vrasjeve. Operacioni OFL. Performanca dhe besueshmëria që është në 65% sot.

Për 100 ditëshin do ketë edhe 300 dhe vendosim objektiva dhe gjithmonë vendosim ta përmirësojmë. Sjellim një energji të re për të realizuar objektivat dhe angazhimin në mandatin e tretë”, tha ai.

Gledis Nano është emëruar zyrtarisht Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, pas dorëheqjes së Ardi Veliut nga ky post një ditë më parë. Gledis Nano u propozua nga Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, për postin e drejtorit të Policisë së Shtetit dhe u firmos nga zv/Kryeministri Arben Ahmetaj në mungesë të kryeministrit Edi Rama.

Lexo edhe :   "Shkundet" Policia e Shtetit, Gledis Nano ndryshohen shefat e komisariateve
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Helmimi në Krujë/ PD: Artur Bushi të dorëhiqet

Helmimi i banorëve të Krujës nga uji i pijshëm, është ngritur si shqetësim gjatë seancës së sotme plenare nga kreu i grupit parlamentar i...

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...