E hënë, 30 Nëntor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

vangjush dako

Përzgjedhja e kandidatëve, Basha: PD model të ri. Rama nuk bën zgjedhje në parti se ka frikë të lëshojë Dakon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se përzgjedhja e kandidatëve nga anëtarësia është një model i vendimarrjes së re. Teksa kryeministri Rama e ka...

Lëvizja e beftë e PD/ Rama merr në dorë frenat e PS në Durrës. Zbulohet kundërshtari i tij, si përforcim mund të shkojë edhe...

Partia Socialiste është e vendosur për të marrë mandatin e tretë në zgjedhjet e 2021.  Kryeministri Edi Rama ka ‘shkundur’ dje deputetët e Partisë...

Pandemia/ Dako dhe bashkëshortja të infektuar? Mbyllet laboratori i analizave në Durrës

Ish-kryebashkiaku Vangjush Dako dhe familja e tij, me gjasë mund të jenë infektuar nga koronavirusi. Burimet bëjnë me dije se ka rezultuar pozitivë ish-kryebashkiaku...

Rama e thotë troç: Dako ka qenë e do jetë miku im! Ja pse e përjashtova Tahirin

Kryeministri Rama iu përgjigj interesit të panelit të ftuar në “Opinion”, në lidhje me zyrtarët e lartë të përfshirë në korrupsion. Ai ka folur...

U tërhoq nga gara për kryetar në Durrës, Kërtusha fajëson Vangjush Dakon

Ardit Kërtusha ka dhënë detaje të tjera në lidhje me tërheqjen e tij nga gara për kryetarin e Partisë Socialiste në Durrës. I ftuar në...

Hetuan dy dosjet më të bujshme të politikës, prokurorët transferohen në SPAK

Prokurorët Dritan Prençi dhe Vladimir Mara janë bërë pjesë e SPAK, ku do të hetojnë krimin dhe korrupsionin në nivele të larta politike. Këshilli i...

Tërmeti i 26 nëntorit/ Vangjush Dako thirret në Prokurori

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako do të merret në pyetje nga Prokuroria në ditët në vijim. Sipas ‘Abc News’, Dako do të japë dëshminë e...

Mos e heroizoni kot Vangjush Dakon

Nga: Mero Baze Arrestimi i një sërë zyrtarëve të urbanistikës dhe investitorëve të disa ndërtesave në Durrës, duhet të shërbejë si një proces që të...

Arrestimet në Durrës/ Paloka nxjerr videon: Rama e nxori Dakon prapë “akullore”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas 18 urdhër-ndalimeve të lëshuara nga Prokuroria pas tërmetit që shkaktoi dëme tragjike. Përmes një postimi në...

“Sako nuk dha dorëheqjen për gafën”/Analisti: Ja çfarë kërkoi ajo 1 ditë më parë

Analisti Arion Sulo shprehet se kryeministri Rama kërkon ta shfrytëzojë situatën e tërmetit për interesa politike. I ftuar në emisionin “Real Story”, Sulo deklaroi se...

Të fundit

Rregulla elementare për raportimin e vetëv*asjeve

Nga: Lutfi Dervishi 1-Mos boto foto ose shënime që mund të ketë lënë i ndjeri 2-Mos raporto identitetin 3-Mos raporto detaje specifike ose metodën që ka përdorur 4-Mos...

“U shtrua dy ditë më parë”/ Spitali “Shefqet Ndroqi” jep detaje për 60-vjeçarin

Stafi i spitalit “Shefqet Ndroqi”, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë ku një pacient 60-vjeçar u hodh nga ballkoni. Mjekët e spitalit...

Alfabeti shqip në rrezik

Nga: Edmond Tupja Para një jave u kremtua dita e alfabetit të gjuhës shqipe, i cili u përcaktua (flas për ata që kanë njëfarë kujtese...

Mbi 100.000 transplantime/ Sa fitojnë trafikantët e organeve

Mbi 100.000 transplantime organesh kryhen çdo vit në gjithë botën. OBSH vlerëson se 5-10 për qind e tyre janë të paligjshme. Në treçerekun e...

“8 miliardë euro”, Italia me paketë stimuluese për bizneset

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria ka marrë masat ndaj bizneseve, që kanë kapitulluar si pasojë e pandemisë. Në drejtim të bizneseve të...