E enjte, 4 Mars, 2021
5 C
Tirana

Veterani i UÇK u ndalua në Shqipëri? Reagon zëdhënësi i Policisë së Shtetit

Kryetari i Veteranëve të Luftës së UÇK-së Hysni Gucati, deklaroi sot se një veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ishte ndaluar nga Shqipëria në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar në Interpol nga ana e Serbisë.

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit Gent Mullai është shprehur së fundmi se lajmi i mësipërm nuk është i vërtetë.

Mullai mohon kështu pretendimet e shoqatës së veteranëve të Kosovës, sipas të cilave, veterani i UÇK-së Murtez Kastrati nga Lipjani ishte ndaluar në Shqipëri, shkruan “panorama”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...

“Ke përgënjeshtruar orën e vjedhur të Bushit”/ Debat mes Gjekmarkajt e Bolinos

Analistët Karlo Bolino dhe Argon Gjekmarkaj janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të dy të ftuar në emisionin Open, kanë akuzuar njëri-tjetrin për...