E mërkurë, 20 Janar, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

uck

Akuzat ndaj liderëve të UÇK, zhvillohet seanca në Hagë

Ka nisur seanca në Gjykatën Speciale ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit. Kjo konferencë do të jetë për ecurinë e...

“Tani jam ndryshe”/ Haradinaj: Në kohën e UÇK-së kam qenë engjëll i vendit tim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se në kohën e UÇK-së ka qenë engjëll që e ka dërguar Zoti...

“E çfarë drejtësie është kjo?”, Rama publikon historinë prekëse (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama i mëshon fort kauzës së UÇK-së, si kundërpërgjigje ndaj gjykimit të ish-krerëve të UÇK-së me akuzën për krime lufte. Ai ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

I veshur kuq e zi/ Publikohen fotot e rralla të komandantit, Adem Jashari

Komandanti legjendar i UÇK-së, Adem Jashari nëse do të ishte gjallë, sot do të festonte ditëlindjen, në 28 Nëntor, datë në të cilën gjithë...

Basha: Rama ka dërguar njerëz tek një ish-komandant i UÇK që t’i ofrojë para

I ftuar në emisionin “Çim Peka Live”, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbuluar mbrëmjen e sotme se kryeministri Edi Rama ka ndërmend...

Avokati i Gykatës Speciale: Procesi gjyqësor në Hagë mund të zgjasë 10 vjet

Avokati i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj është shprehur se gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së mund të zgjasë deri në 10 vjet. Në një intervistë që...

Kaseta e Krushës, Basha ‘falenderon’ Ramën: Unë nuk dëmtohem nga këto akuza

I ftuar në 'Opinion', Lulzim Basha ka zbuluar se kjo nuk është hera e parë, që është akuzuar për kasetën e Krushës dhe rolin...

Rama: Kurrë s’mund ta përdor Kosovën për të dëmtuar Bashën

Kryeministri, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri ka ardhur koha të vendoset drejtësi dhe të ngrihet një Komision i Posacëm Parlamentar që të hetojë...

UÇK-ja/ Basha tregon rolin e tij gjatë aktivitetit në Kosovë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sqaroi në emisionin “Opinion” detyrat që ai ka mbajtur gjatë angazhimit të tij në Kosovë. Basha tha se ka...

Të fundit

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...

“Po vdes, dua të dhuroj 985.000 euro”, ja si u mashtrua familja nga Mamurrasi

Mbrëmjen e sotme në “Fiks Fare” është bërë një denoncim ku një famije nga Mamurrasi ka rënë pre e një mashtrimi. “Dua të dhuroj 985.000...

U kap me 16 kg ka*abis, arrestohet shqiptari në Britani (Emri)

Një shqiptar është arrestuar në Britani për kultivim kanabisi. 33-vjeçari me emrin Mirjan Smakaj punonte si kupshtar në një fabrikë droge në Gorse Hill. Në...