E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Ngjarjet kryesore në rajon, çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Zhvillimet kryesore në 24 orët e fundit

1- Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për ish-krerët e UÇK-së më 21 korrik

2- Vuçiç shpallet “qytetar nderi” në Zveçan: Vetëm flamuri serb do të valojë në këtë qytet

3- Qeveria e Kosovës merr masa të reja, zgjat orarin e dasmave dhe lejon grumbullimet deri në 300 persona

4- Helmimi masiv në Deçan, shënohet viktima e parë. Shkon në 900 numri i të helmuarve, kryetari i komunës: Mund të jetë e qëllimshme

5- Helmimi i qytetarëve në Deçan, presidentja Osmani: Pres nga të gjitha institucionet angazhim dhe zbardhje të shkaqeve

6- Helmimi i 900 banorëve të Deçanit/ Flet drejtori i IKSHPK: Mund të mos jetë uji shkaktari i helmimit, duhet të presim rezultatet përfundimtare

7- 20-vjeçarja në Greqi u vra nga i shoqi në sy të fëmijës, vlerësohen oficerët që hetuan çështjen

8- Qeveria greke merr vendimin: Çdo punonjës që punon para kompjuterit, duhet të bëjë çdo dy orë pushim

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...

‘Cënoi besimin e publikut’, KPA shkarkon prokurorin e Krimeve të Rënda

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), shkarkoi nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj. Në vendim thuhet se Hajdarmataj ka cënuar besimin...