Video/ Plas sherri në Durrës, konfliktohen Vangjush Dako dhe Ferdinand Xhaferri

Procesi i zgjedhjeve në 25 prillit u cilësua si i qetë dhe i rregullt, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për procesin e numërimit.

Një konflikt ka ndodhur në një KZAZ në Durrës gjatë numërimit të votave, ku në sherr janë përfshirë ish-kryebashkiaku Vangjush Dako, dhe kandidati demokrat, Ferdinand Xhaferri.

Siç duket në video, fillimisht Ferdinant Xhaferri afrohet te Dako për t’i thënë disa fjalë, ndërkohë që ky i fundit vetëm e duartroket për ta ironizuar.

Më pas janë mbështetësit e të dyja partive që konfliktohen, por fatmirësisht sherri është shuar shpejt edhe me ndërhyrjen e personave të tjerë.

Pjesa nga biseda

Ferdinand Xhaferri: Je bo politikan Vangjush Dako? Jeni të gjithë zagarë të Dakos.

Vangjush Dako: Ti çfarë je, je më i mirë se ne. Çfarë zagarësh qenkemi ne?