”Nuk dorëzohemi”/ Basha: Jemi më të vendosur se kurrë, do vazhdojmë betejën

Kritikët e kryedemokratit Lulzim Basha që ishin në pritje të një dorëheqje të tij pasi nuk mundi ta sillte në pushtet partinë as në këto zgjedhje, do të mbeten të zhgënjyer.

Me drejtuesit politik në qarqe përkrah dhe dhjetëra të rinj mbështetës, Lulzim Basha tha se për PD beteja sapo ka filluar.

Lulzim Basha: Muzgu i kësaj mbrëmje po bie mbi male, një tjetër hije po avitet në mendie dhe zemra. A është muzgu i shpresës për shqipërinë demokratike dhe normale? Kmi shumë vite që luftojmë për demokraci por ja dolëm se jemi njerëz të fortë dhe besojmë tek demokraci. Beteja për demokraci ka vijuar çdo ditë. Unë besova se falë fuqisë do ta fitonim dh edo t’ja kthenim demokracinë. Këto zgjedhje nuk kishin të bënin për demokracinë. U shkatërrua Kodi Zgjedhor dhe Kushtetuta.

Numri më i madh i votave të pavlerësshme. Miliona euro të hedhura për të blerë vota.Vodhën të dhënatm përdorën kriminelët dhe bandat, duke e bërë edhe më të madhe masakrën. Rama bashkëpunon me përfaqësues të krimit si Tom Doshi. Pavarësisht kësaj ne sollëm një arritje të madhe për demokracinë në Shqipëri. Ne jemi më të vendosur se kurrë, kushdo që mendon se do të dorëzohemi nuk na njeh mirë.