E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Endri Hasa nxjerr videon: Dako, bankomat i Ramës për blerjen e votave

Më herët, Arbri Braho i cili është nënkryetar i Bashkisë së Durrësit, ka bërë një denoncim për ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon, për të cilin thotë se është ende ai që jep urdhra në këtë institucion. Në emisionin “Task Force” në Syri Tv, ai tha se atë nuk e kanë thirrur në disa mbledhje të Bashkisë, për shkak se ka dalë kundër Vangjush Dakos. Sipas tij, mjafton të shihet gjendja e Durrësit, për të kuptuar se të gjitha fondet po vidhen. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar edhe ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa, i cili ka rikthyer në fokus deklaratën e Brahos. Ai thotë se u dëshmua publikisht se Vangjush Dako ka blerë vota për Edi Ramën edhe në këto zgjedhje.

Statusi

Vangjush Dako, edhe non grata, edhe bankomat i Edi Ramës për blerjen e votave.

Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, Alket Braho, dëshmoi publikisht se Vangjush Dako ka blerë vota për Edi Ramën edhe në këto zgjedhje. Vangjush Dako u shpall non grata nga SHBA, por, de facto, drejton Bashkinë e Durrësit, në bashkëpunim me Edi Ramën. Ndiqni një pjesë të dëshmisë së nënkryetarit socialist të Bashkisë. Nga dëshmia e tij, konfirmohet ajo që të gjtihë e dinë në Durrës se Vangjush Dako, në cilësinë e bankomatit të Edi Ramës, përcakton kush merr cilin tender në Bashkinë e Durrësit.

Dy gjëra janë urgjente sot.

  1. Miratimi i vettingut në politikë për të pastruar politikën nga korrupsioni dhe politikanët e lidhur me krimin.
  2. SPAK të nisë hetimet për blerjen e zgjedhjeve nga Vangjush Dako, për korrupsion dhe ndërhyrje në tendera, bazuar në deklaratën e nënkryetarit socialist të Bashkisë së Durrësit.

Është rasti për t’u treguar të pavarur dhe për të justifikuar miliona euro të shpenzuara nga aleatët tanë për një drejtësi që lufton korrupsionin, edhe kur ky çon tek kryeministri.

Lexo edhe :   Taulant Balla i shkoi në Presidencë, Meta hedh hapin e radhës
Lexo edhe :   Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...