E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Lëvizja e beftë e PD/ Rama merr në dorë frenat e PS në Durrës. Zbulohet kundërshtari i tij, si përforcim mund të shkojë edhe Berisha

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Partia Socialiste është e vendosur për të marrë mandatin e tretë në zgjedhjet e 2021.  Kryeministri Edi Rama ka ‘shkundur’ dje deputetët e Partisë Socialiste. Kreu i qeverisë mblodhi në Elbasan grupin parlamentar socialist, ku në fokus të diskutimit ka qenë thirrja e Asamblesë Kombëtare për zgjedhjen e Kryesisë së re, dhe marrja e porosive për nisjen e fushatës elektorale.

Rama ka larguar Vangjush Dakon nga posti i koordinatorit në Durrës. Këtë detyrë shefi i qeverisë do e marrë vetë.

Ditët e fundit kishte zëra se ai do të kandidonte për deputet në Qarkun e Durrësit. Vlen të theksohet fakti se ambasadorja amerikane Yuri Kim, u dërgoi dje një letër krerëve të partive në vend, duke kërkuar që të mos fusin kriminelë në Parlament.

Duket se lëvizjet nuk kanë ndodhur vetëm në PS, por edhe në PD. Kreu i PS-së, Edi Rama do të marrë përsipër drejtimin e PS-së për qarkun e Durrësit.

Nga ana tjetër, lëvizjet kanë filluar edhe në selinë blu. CNA.al ka mësuar se personi që përflitet në korridoret e PD-së, për të drejtuar fushatën e PD-së në Durrës është emri i Bujari Nishanit, i cili është ish-president, dhe kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së.

Lexo edhe :   Ku ndahen Lulzim Basha dhe Ilir Meta për 25 prillin

Bujar Nishani pritet që të jetë kryesues i listës së PD-së në këtë qark.

Ish-kryeministri Berisha do të jetë “asi nën mëngë” i PD-së, i cili pritet të bëjë diferencën.

Ende ka diskutime se në cilin qark do të qëndrojë ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në Tiranë apo në Durrës.

“Megjithatë, ende nuk ka një konfirmim për Berishën, sepse kandidimi apo zona e tij nuk varet nga Lulzim Basha. Por, duke qënë se në Durrës socialistët kanë dërguar Ramën, mund të shkojë edhe Sali Berisha së bashku me Nishanin, që të bashkojnë strukturat e shpartalluara në Durrës dhe të tentojnë të maksimizojnë votën, pasi me listat e hapura dhe me ndarjen territoriale, qarqet që do të bëjnë diferencën do të jenë Tirana, Durrësi, Fieri dhe Elbasani”, shkruan CNA.al.

Lexo edhe :   Ku ndahen Lulzim Basha dhe Ilir Meta për 25 prillin

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Donte t’i merrte pasurinë/ 27-vjeçarja pajton vrasës me pagesë për të ekzekutuar futbollistin

Policia turke ka arrestuar një 27-vjeçare, e cila akuzohet se kishte pajtuar vrasës me pagesë për të eliminuar burrin futbollist. Yagmur Asik ishte divorcuar nga...

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...