E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

“Lojtarët janë të gjithë negativë”, ja çfarë thotë FSHF-ja

FSHF-ja ka përcjellë një reagim në lidhje me zhvillimet brenda kampit kuqezi. Në një komunikatë për mediat, bëhet me dije se ekipi ka rezultuar negativ në testet e fundit, duke përgënjeshtruar lajmin paraprak se Ardian Ismajli është infektuar me koronavirus dhe se Ylber Ramadani është izoluar.

Njoftimi FSHF-së

Kombëtarja shqiptare ka zhviluar sot paradite seancën e fundit stërvitore para nisjes për në Bjellorusi.

Skuadra dhe i gjithe delegacioni kanë marrë po sot edhe përgjigjet e tamponëve të kryer një ditë më parë, dhe të gjithë kane rezultuar negativë.

Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se nuk do të udhëtojnë me ekipin lojtarët Hysen Memolla, Ylber Ramadani dhe Ardian Ismajli.

Memolla e Ismajli kanë ardhur të dëmtuar në grumbullim, dhe pas testeve mjekësore u konkludua se nuk munden të rikuperohen. Ndërsa Ramadani ka pësuar një dëmtim në stërvitje.

Të tre këta lojtarë do të qëndrojnë në Shqipëri, e do vazhdojne terapi dhe stërvitje në mënyrë të diferencuar, në mënyrë që të mund te rikuperohen për ndeshjen e dytë kundër Lituanisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit 1- Merkel thirrje shteteve të BE: Vendosni karantinën për udhëtarët nga Britania e Madhe 2- Shefi...

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...