E enjte, 13 Gusht, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

fshf

Nesër finalja e Kupës së Shqipërisë/ FSHF hap dyert për tifozët, por me një kusht

Të dielën pritet të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Teutës. Ndeshja do të luhet në stadiumin e Air Albania dhe...

Dyshimet për ndeshjen Bylis-Tirana, FSHF nis hetimet

Referuar ndeshjes së djeshme mes Bylisit dhe Tiranës, bëhet me dije se Federata Shqiptare e Futbollit, nëpërmjet Komisionit të Etikës ka filluar mbledhjen e...

Rifillimi i kampionatit/ Ekzekutivi i FSHF-së miraton një sërë vendimesh

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se sot është zhvilluar mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv. Përmes një njoftimi për mediat, FSHF tregon se...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Kalendari i Superiores dhe i Kupës së Shqipërisë

Superiorja rikthehet në 3 qershor. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, foli pas mbledhjes së organizuar me drejtuesit e 10 klubeve të...

FSHF përcakton datën për rifillimin e sezonit futbollistik

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar datën 3 qershor për rifillimin e sezonit futbollistik. Vendimi u mor gjatë mbledhjes së mbajtur sot nga presidenti i...

Duka mbledhje me presidentët e Superiores, diskutohet rifillimi i garës

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar sot një mbledhje me të gjithë presidentët e Superiores. Mbledhja ka nisur rreth orës 11:00. Presidenti i FSHF-së, Armand...

“FSHF-ja do të duket para UEFA-s”, Sinan Idrizi: Ky sezon ka marrë fund

Sinan Idrizi reagon pas mbledhjes së asamblesë së FSHF-së. Gjatë një prononcimi për “Panorama Sport”, administratori i Flamurtarit e cilësoi atë si një asamble...

Takimi i dytë me Ministrinë e Shëndetësisë, ja çfarë ka kërkuar nga FSHF-ja

Pas takimit të dytë të zhvilluar me përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve, fatkeqësisht FSHF-ja ka dalë sërish duarbosh. Përfaqësues të Federatës, edhe gjatë mbledhjes...

Mbledhja mes përfaqësuesve të FSHF-së dhe Komitetit Teknik, dalin detajet

Sekretari i FSHF-së, Ilir Shulku dhe presidenti i Ligës Profesioniste, Edvin Libohova kanë zhvilluar sot një takim me përfaqësues të qeverisë dhe Komitetit Teknik,...

Të fundit

Itali/ Testim i detyrueshëm për koronavirusin për udhëtarët nga 4 vende të BE-së

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se udhëtarët që vijnë në Itali nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja do të përballen me testimin...

Greqi/ Rritet numri i viktimave, ulen rastet e reja

Greqia ka regjistruar sot një rritje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Sipas Worldometers, gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë shënuar 5...

Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Në Maqedoninë e Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski i dorëzoi sot kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev mandatin për formimin e qeverisë. Zoti Zaev...

Flet mjeku që kontrolloi sot pas aksidentit djalin e Hashim Thaçit

Mjeku Naser Syla ka folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të Endrit Thaçit, djalit të Hashim Thaçit, që u përfshi sot në një aksident. Mjeku...

Franca çoi avionët ushtarakë në ndihmë të Greqisë, vjen reagimi i ashpër i presidentit turk

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka reaguar pas thirrjes që Franca i bëri BE-së që të vendoste sanksione ndaj Turqisë. Pa emërtuar askënd, Erdogan tha...