E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

fshf

Kalendari i Superiores dhe i Kupës së Shqipërisë

Superiorja rikthehet në 3 qershor. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, foli pas mbledhjes së organizuar me drejtuesit e 10 klubeve të...

FSHF përcakton datën për rifillimin e sezonit futbollistik

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar datën 3 qershor për rifillimin e sezonit futbollistik. Vendimi u mor gjatë mbledhjes së mbajtur sot nga presidenti i...

Duka mbledhje me presidentët e Superiores, diskutohet rifillimi i garës

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar sot një mbledhje me të gjithë presidentët e Superiores. Mbledhja ka nisur rreth orës 11:00. Presidenti i FSHF-së, Armand...

“FSHF-ja do të duket para UEFA-s”, Sinan Idrizi: Ky sezon ka marrë fund

Sinan Idrizi reagon pas mbledhjes së asamblesë së FSHF-së. Gjatë një prononcimi për “Panorama Sport”, administratori i Flamurtarit e cilësoi atë si një asamble...

Takimi i dytë me Ministrinë e Shëndetësisë, ja çfarë ka kërkuar nga FSHF-ja

Pas takimit të dytë të zhvilluar me përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve, fatkeqësisht FSHF-ja ka dalë sërish duarbosh. Përfaqësues të Federatës, edhe gjatë mbledhjes...

Mbledhja mes përfaqësuesve të FSHF-së dhe Komitetit Teknik, dalin detajet

Sekretari i FSHF-së, Ilir Shulku dhe presidenti i Ligës Profesioniste, Edvin Libohova kanë zhvilluar sot një takim me përfaqësues të qeverisë dhe Komitetit Teknik,...

Kur do të rinisë futbolli, Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet FSHF-së

Ministria e Shëndetësisë i ka kthyer përgjigje zyrtare, Federatës Shqiptare të Futbollit, lidhur me kërkesën e tyre për rinisjen e futbollit. Ministria e Shëndetësisë i...

Rihapja e futbollit, FSHF tjetër letër për qeverinë

Federata Shqiptare e Futbollit i ka dërguar sërish një letër kryeministrit Rama dhe ministrave të linjës, sa i përket rikthimit të futbollit sa më...

Kërkesa e FSHF për lejimin e ndeshjeve pa tifozë, Manastirliu tregon si do veprohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka komentuar kërkesën e FSHF, për zhvillimin e ndeshjeve pa tifozë. Ajo tha se është ende herët për të...

FSHF i çon qeverisë propozimet për rinisjen e kampionatit të futbollit

Pas vendimeve të djeshme të Komitetit Ekzekutiv të Nionit, federatat anëtare të UEFA-s kanë hartuar e kontaktuar qeveritë përkatëse në lidhje me rifillimin e...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet...

Do zëvendësojë Bora Zemanin? Romeo dhe Donald Veshaj në kafe me Xhemi Shehun

Pas përfundimit të programit “Treshat”, Romeo dhe Donald Veshaj po përgatiten për fillimin e një sezoni të ri televiziv. Pas largimit të Bora Zemanit...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...