E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

fshf

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Vendim i minutës së fundit/ FSHF-ja vendos për kampionatin

Për shkak të gjendjes së keqe nga koronavirusi, është marrë vendimi që çdo aktivitet futbollistik të pezullohet në Shqipëri. Ende nuk është përcaktuar një...

Koronavirusi depërton në Shqipëri/ FSHF del me njoftimin zyrtar

Ardhja e koronavirusit në Shqipëri, ka sjellë një sërë masash në vendin tonë për parandalimin e tij. Këtu nuk mund të përjashtohej edhe futbolli. FSHF...

Braçe ia kthen FSHF-së: Nuk bëhet kallëzimi penal në Instagram

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të FSHF-së për dëmtimin e stolave në stadiumin “Air Albania”. Përmes një postimi në Instagram, Braçe i bën...

Thyerja e stolave në stadium, FSHF: Policia të arrestojë agresorët

Ndeshja Kukësi-Tirana nuk përfundoi pa probleme. Tifozët kanë dëmtuar 164 stola dhe kjo ka acaruar FSHF-në, teksa ka dalë me një deklaratë ku kërkon...

Vendimet e Disiplinës/ Përjashtohet me 12 muaj djali i presidentit të Laçit

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka vendosur të përjashtojë me 12 muaj djalin e presidentit të Laçit, Kleo Laskaj. Sipas komisionit, vendimi është marrë si...

Tragjedia e 26 nëntorit bashkon yjet botërore dhe të Shqipërisë në “Air Albania”

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se më 10 janar, yjet e Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë do të zbresin në stadiumin e ri kombëtar...

Vërshëllimat ndaj himnit të Francës, UEFA gjobit Shqipërinë

Komisioni i Disiplinës i UEFA-s ka gjobitur me 5 mijë euro Federatën Shqiptare të Futbollit. Shkak për këtë janë bërë vërshëllimat e tifozëve kuqezinj, gjatë...

FSHF gjobitet nga UEFA

Federata Shqiptare e Futbollit është gjobitur nga UEFA. Në takimin Shqipëri – Francë, tifozët fërshëllyen himnin francez. Ky episod ka bërë që autoriteti më i lartë...

“Trajner i Napolit?” Reagon Edi Reja, tregon se çfarë ka folur me Dukën

Prej ditësh është përfolur në mediat italiane se trajneri i kombëtares kuqezi mund të braktisë pankinën e kombëtares shqiptare për atë të ekipit të...

Të fundit

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës/Përplasen tre makina, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë aksident janë përplasur tre mjete dhe për pasojë janë plagosur dy...

Një breshkë e rrallë gjendet në brigjet e Himarës

Një breshkë mjaft e rrallë Caretta Caretta, është gjetur mëngjesin e sotëm në brigjet e Himarës. Ajo ka pësuar dëmtime, si pasojë e përplasjeve...

Trump emëron Amy Coney Barrett për në Gjykatën e Lartë

Presidenti Trump emëroi të shtunën gjykatësen Amy Coney Barrett si anëtare të Gjykatës së Lartë, për të plotësuar vendin e mbetur bosh nga vdekja...