E mërkurë, 28 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

bujar nishani

Topalli me parti të re? Nishani: Do doja të jepte kontribut në PD

Partia Demokratike ka marrë jo pak goditje nga brenda gjatë viteve të fundit, ku shumë figura të rëndësishme janë larguar, duke krijuar edhe fraksione...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...

Metës nuk i del inati me Ramën, i kujton rezultatin nga mbledhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës

Ilir Meta nuk ka humbur kohë pas fjalës së Ramës, ndërsa ka dhënë mesazhin e radhës duke ripostuar fjalën e ish-presidentit Bujar Nishani. “Diskreditimi ndërkombëtar...

“Skandal madhor që s’do shkojë pa u ndëshkuar”, Bujar Nishani paralajmëron zhvillime që pritet të trondisin politikën shqiptare

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka dalë me një reagim të fortë pas raportit të fundit të BERZH, ku theksohet se borxhi publik i Shqipërisë në...

“Opozita më ka ofenduar”, Bujar Nishani i përgjigjet ashpër Besa Shahinit

Ish-presidenti Bujar Nishani ka komentuar akuzat e Besa Shahinit pas largimit, se PD e ka fyer për dialektin. Për Nishanin nuk është dialekti i...

“Megjithëse ti je vetë baba, përsëri qan si një fëmijë”, Bujar Nishani në zi

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka dhënë një lajm të hidhur me anë të një postimi në rrjetet sociale. Nishani, mes lotësh, ka njoftuar për ndarjen nga...

Lëvizja e beftë e PD/ Rama merr në dorë frenat e PS në Durrës. Zbulohet kundërshtari i tij, si përforcim mund të shkojë edhe...

Partia Socialiste është e vendosur për të marrë mandatin e tretë në zgjedhjet e 2021.  Kryeministri Edi Rama ka ‘shkundur’ dje deputetët e Partisë...

“Na mori ‘erzin’ anekënd botës”, Nishani ka dy fjalë për Ramën

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar lidhur me paraqitjen e kryeministrit Rama në takimin e Departamentit të Shtetit në Vjenë. Në fotografinë e shpërndarë në Facebook,...

“Jam i dështuar”, Nishani e nxjerr blof Ramën, i publikon videon

Ish-presidenti Bujar Nishani nuk i cilëson dështime mospërmbushjen e premtimeve të PS-së dhe kryeministrit Edi Rama, por mashtrime. Ai ka ndarë me ndjekësit e tij...

“Bild” fshiu artikullin, shpërthen Nishani

Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar shkrimin në gazetën “Bild” i cili më pas është fshirë, si një thriller nga ana e qeverisë kundër...

Të fundit

Champions/ Reali shpëton në fund, Liverpuli dhe Siti nuk falin

Plot 20 gola të shënuara në 6 sfidat e mbrëmjes së sotme të Champions League. Reali i Madridit i ka shpëtuar humbjes turpëruese ndaj Mynshenglabahut,...

Shefi i anti-terrorit: Kemi identifikuar dhe 4 familje për t’i kthyer nga Siria

Shefi i antiterrorit Gledis Nano, i cili ka qenë i përfshirë në misionin e rikthimit të qytetarëve shqiptarë nga kampi Al- Hawl ka treguar...

Shqiptarët në Siri, gazetari: Përmendja e Eva Dumanit rrezikon jetën e saj

Gazetari Taulant Kopliku në një lidhje me skype në 'Open' tha se çdo emër që përmendet në emisione apo media vë në rrezik jetën...

Tragjedi në kanalin e La Manche/ Fundoset varka me emigrantë

Katër persona, ku mes tyre edhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një tragjedi në kanalin detar mes Francës dhe Britanisë. Varka me emigrant i...

Ish-Drejtoresha e Tatimeve, tregon aferën e kompanive me uzinën e Ballshit

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh është e mbyllur prej dy vitesh dhe punonjësit nuk kanë marrë pagat e prapambetura. Ata janë futur në...