E mërkurë, 19 Maj, 2021
14.5 C
Tirana

Etiketa

ronaldinho

Rilindja e Ronaldinho-s, del nga burgu dhe fiton 750 mijë euro

Viti i kaluar nuk ka qenë shumë i mirë për Ronaldinho-n, pasi ish-ylli brazilian ka kaluar 171 ditë në burg dhe arrest shtëpie. Megjithatë, imazhet...

Ronaldinjo infekohet me koronavirus

Një tjetër legjendë e futbollit është prekur nga koronavirusi. Bëhet fjalë për brazilianin Ronaldinjo. Ka qenë vetë 40-vjeçari, i cili ka konfirmuar se është pozitiv dhe...

“Dëgjoj këngën ‘Kuq e Zi’ para ndeshjeve”, Vojvoda: Ju tregoj skuadrën dhe lojtarin e preferuar

Ashtu si pjesa më e madhe e futbollistëve, edhe Mërgim Vojvoda tani po kalon më shumë kohë në rrjete sociale, ku së fundi u...

Pogba tregon ata që kanë influencuar te ai

Paul Pogba është duke kaluar një periudhë relaksuese në këto momente teksa para ndërprerjes së futbollit për shkak të koronavirusit, ishte në hapat e...

Messi nxorri nga burgu Ronaldinjon? dyshohet se 1.6 mln dollarë i pagoi ylli argjentinas

Legjenda braziliane, Ronaldinho u lirua nga burgu në Paraguaj para dy ditësh së bashku me vëllain e tij, ku qëndronin aty prej 6 marsit. Ish-futbollisti...

Lirohet më në fund Ronaldinho, zbulohet shuma e majme që pagoi

Ish-ylli i futbollit botëror Ronaldinho dhe vëllai i tij janë liruar nga burgu dhe po qëndrojnë në arrest shtëpie në një banesë në kryeqytetin...

“Nuk është më i miri në histori”, Ronaldinho godet Lionel Messin

Futbollisti i njohur brazilian, Ronaldinho ka folur për të gjashtin “Top të Artë” që ka fituar Lionel Mesi. Në një prononcim për mediat e huaja,...

Borxhet “fundosin” Ronaldinhon, nuk e lejojnë të largohet nga Brazili

Ronaldinho, i cili u bë një nga më të mirët në botë dhe fitoi gjithçka me Barcelonën po kalon një moment të vështirë në...

Harkimi si Ronaldinho tërbon kundërshtarët, i sulen për ta rrahur (Video)

Boca Juniors po fitonte 3-0 ndaj San Lorenzo që prej minutës së 70’-të luanin me një lojtar më pak dhe Julio Buffarini vendos të...

Mbappe i jashtëzakonshëm, shënon gol identik si Ronaldinho (Video)

Kylian Mbppe shihet nga të gjithë si e ardhmja e futbollit. Kampioni i botës në fuqi i ka bindur fansat e tij akoma më...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...