E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Harkimi si Ronaldinho tërbon kundërshtarët, i sulen për ta rrahur (Video)

Boca Juniors po fitonte 3-0 ndaj San Lorenzo që prej minutës së 70’-të luanin me një lojtar më pak dhe Julio Buffarini vendos të argëtohet paksa në fushë.

Mbrojtësi i krahut përpiqet të injorojë kundërshtarët duke harkuar në zonë në stil “rabona”, e njohur ndryshe si gjuajtja e Ronaldinho. Mirëpo kjo gjë nuk iu ka pëlqyer kundërshtarëve që duke shfrytëzuar edhe një faull të tij i janë vërsulur të gjithë duke e zënë ngushtë e të shtrirë në fushë.

Për më tepër arbitri kryesor e ndëshkoi edhe me karton të verdhë, si për t’i thënë që të mos i bëjë më të tilla veprime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...