E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Rilindja e Ronaldinho-s, del nga burgu dhe fiton 750 mijë euro

Viti i kaluar nuk ka qenë shumë i mirë për Ronaldinho-n, pasi ish-ylli brazilian ka kaluar 171 ditë në burg dhe arrest shtëpie.

Megjithatë, imazhet e ndeshjeve të tija me të burgosur të tjerë kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Ai u ndalua në Paraguai bashkë më vëllanë me akuzën e falsifikimit të pasaportave. Më pas ka qenë i detyruar të paguajë rreth 160 mijë euro për ta mbyllur menjëherë gjyqin dhe për t’iu kthyer jetës së tij.

Pavarësisht gjithë këtyre, imazhi i tij duket se nuk ka pësuar asnjë dëm. E përditshmja El Pais i ka bërë llogaritë Ronaldinho-s që, menjëherë pas daljes nga burgu, duket se ka fituar rreth 750 mijë euro nga reklamat dhe sponsorizimet.

Mes projekteve të ardhshme, duket se është edhe një film mbi jetën e tij. Një rilindje e vërtetë për Dinho-n.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...