E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Rilindje

Me 25 prill, Shqipëria duhet ta abortojë ‘Rilindjen’

Nga Kim Mehmeti Popujt kanë të drejtë të gabojnë, por ata megjithatë, nuk maten nëpërmjet gabimeve që bëjnë por nëpërmjet asaj sa dinë t’i korrigjojnë...

Kryemadhi nga Lushnja: Do e çojmë deri në fund betejën me bandat e Rilindjes

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me strukturat e partisë në Lushnje, në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të 25...

Goditja e Marshallit: ”Një PS e Re, do lindë gërmadhash”

Nga: Artur Zheji “Duhet patjetër një Parti e Re Socialiste, gjithmonë më e re!” – kjo duket se është edhe paradigma e listave të reja...

Rilindja e Ronaldinho-s, del nga burgu dhe fiton 750 mijë euro

Viti i kaluar nuk ka qenë shumë i mirë për Ronaldinho-n, pasi ish-ylli brazilian ka kaluar 171 ditë në burg dhe arrest shtëpie. Megjithatë, imazhet...

Sulmi ndaj kundërshtarëve, standardi më shqetësues që ka “rilindur” kjo qeveri

Nga Red Varaku Një nga tiparet themelore të një vendi që po shkon ne shpejtësi drejt autoritarizmit është sulmi ndaj opozitës dhe opozitarizmit, sulmi ndaj...

Nuk e përsërit dot 2017-ën, timonier

Nga: Astrit Patozi Mos prisni një fushatë qytetare, me alternativa, programe apo me ekipe dinjitoze prej 3 kuajve të lodhur të skenës sonë politike, se...

Rilindje për ditëlindje

Nga Mero Baze Po prisja tia uronte dhe Ilir Meta ditëlindjen Fatos Nanos, që të kompletonte sjelljet e tij të kohëve të fundit, që nuk...

Kryemadhi: Kjo dekadë do të flakë tej Rilindjen e shëmtisë politike

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi së fundmi ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Ndër të tjera ajo shkruan se...

Denoncimi te Berisha: Ardenica po u jepet mafiozëve të Rilindjes

Ish-kryeministri Berisha ka vijuar me postimin e denoncimeve në facebook nga qytetarët. Së fundmi, ai ka postuar denoncimin e një personi nga Libofsha e Fierit....

Rama publikon pamjet: Rilindja spektakolare e Parkut të Divjakës

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar në rrjetin social Facebook pamje nga transformimi i Parkut Kombëtar të Divjakës. “Mirëmëngjes dhe me këto pamje...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...