E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Egjipt/ Mbaron oksigjeni, vdesin pacientët me Covid në terapinë intensive

Një ngjarje e rëndë dhe tragjike ka ndodhur ditën e sotme në një spital në Egjipt. Të gjithë pacientët me koronavirus në një njësi të kujdesit intensiv në vend, kanë humbur jetën për shkak të mbarimit të oksigjenit.

Daily Mail shkruan se niveli i oksigjenit kishte rënë nën 2% në repartin në Spitalin Qendror El Husseineya në provincën Ash Sharqia. Në pamjet që sipas mediave janë regjistruar nga një i afërm i një pacienti, shihen imazhet tronditëse të pasojave në spitalin në Veri-Lindje të vendit.

“Të gjithë kanë vdekur. Të gjithë në repartin e terapisë intesive kanë vdekur. Vetëm infermierët u larguan. Askush nuk u largua. Të gjithë në repartin e Terapisë Intesive kanë vdekur”, shprehet më tej ai.

Në video shihet se një infermiere e cila është tronditur nga ngjarja e rëndë është ulur në një cep të dyshemesë, e shokuar nga ajo që ka ndodhur.

Deri më tani, ende nuk është ka pasur ndonjë reagim zyrtar apo se sa është numri i personave që kanë ndërruar jetë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Gjermani, kush nuk pranon karantinën do të mbahet në qëndra paraburgimi

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...