E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Peleshi

Një tjetër lëvizje për ndryshimet në qeveri, ja çfarë do ndodhë në orën 10:00

Gent Cakaj i dorëzoi zyrtarisht detyrën e ministrit të Jashtëm Olta Xhaçkës. Pas kësaj, pritet që në orën 10:00, Xhaçka t’i dorëzojë detyrën si...

Kuvendi, seancë të jashtëzakonshme për ndryshimet në qeveri

Në datën 4 janar, Kuvendi do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për ndryshimet në qeveri. Bëhet fjalë për ndryshimet e reja në qeveri...

LSI publikoi dokumentin e dënimit, ministri Peleshi shkarkon drejtorin dhe…

Pak orë pasi LSI përmes deputetit te saj Endrit Braimllari nxori dokumentet që tregonin se Drejtori i Përgjithshëm i Bordit të Kullimit për rajonin...

Profil/Amerikani i famshëm që shiti interesat në Ballsh dhe miqësia me Peleshi-Ahmetaj

Amerikani Harry Sargeant njihet si miku i ngushtë i ministrit të Bujqësisë dhe ministrit të Financave.Largimi dhe shitja e interesave të tij, tregon një gjendje...

Peleshi në Lezhë: Investimet në bujqësi sjellin rritje ekonomike

Pastrimi i shtretërve të lumenjve shihet si domosdoshmëri për parandalimin e përmbytjeve dhe katastrofave natyrore si dhe përmirësimi i situatës së kullimit. Ky ishte...

Rigerta përloti shqiptarët, ndërsa Peleshi nuk humb shansin për foto dhe pak politikë

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi publikoi një foto me gruan nga Mirdita Rigerta Lokun që “ngriti në këmbë” sallën e Kuvendit të Shqipërisë gjatë...

Të fundit

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-C*vid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...