E diel, 23 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Rigerta përloti shqiptarët, ndërsa Peleshi nuk humb shansin për foto dhe pak politikë

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi publikoi një foto me gruan nga Mirdita Rigerta Lokun që “ngriti në këmbë” sallën e Kuvendit të Shqipërisë gjatë kësaj të shtune.
Për ministrin, nuk ka simbolikë më të gjetur për nevojën sipas tij të koalicionit me njerëzit e zakonshëm.
Peleshi me anë këtij postimi kërkon tu thotë shqiptarëve se ai tani u bë ministër bujqësie dhe s’ka mundur të bej gjë më parë, ky është konteksit i fshehur, por ai harron se ka qene 4 vite zv/kryeministër dhe ai si paraardhësit e tij nuk bëri asgjë konkrete për fshatin sepse vet e thotë që për çerek shekulli nuk kemi bërë asgjë.
Peleshi: Kjo është Rigerta që pasi përfundoi studimet në Sapienza, u kthye në fshatin e vet në Mirditë dhe ngriti një fermë dhish. Fjala e saj sot në Parlamentin rural i emocionoi dhe i futi në mendime të gjithë.
U bë një çerek shekulli që fshati është jashtë vëmendjes e megjithatë na jep 20% te Produktit të Brendshëm Bruto. I paorientuar, i pakeshilluar, i përmbytur fermeri shqiptar ka mbijetuar. Sot u ul ne karriget e parlamentit dhe kërkoi të dëgjohet.
Nuk ka simbolike me të gjetur se kjo për nevojën e koalicionit me njerëzit e zakonshëm në vend të koalicionit mes partive.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...