E martë, 20 Prill, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

pandemi

Ulen ndjeshëm rastet e reja, 5 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Kurba e koronavirusit në vend ka pësuar një të ndjeshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 100 raste të reja, nga 1.867 testime...

Rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, ulen infektimet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar në Kosovë 14 viktima me koronavirus, në 24 orët e fundit. "Rastet e vdekjes janë nga komunat:...

Kosova regjistron 8 viktima dhe 498 të infektuar me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të shtunën në Kosovë tetë viktima me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë nga komunat: Rahovec 2 raste...

Kurba mbetet e ulët, vetëm 2 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 179 raste të reja, nga 2.652 testime të kryera. Ndërkohë,...

Kosova regjistron 14 viktima dhe 520 të infektuar me koronavirus

Të premten në Kosovë janë shënuar edhe 14 të vdekur nga Covid-19. Në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK) thuhet se viktimat janë...

Koronavirusi ”nën kontroll”: 4 viktima dhe 169 raste të reja

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 169 raste të reja, nga 2.520 testime të kryera. Ndërkohë,...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë, 599 raste të reja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë me dije se 24 orët e fundit ka humbur jetën 17 persona nga koronavirusi ndërsa janë infektuar 599 të...

Shifrat mbeten të ulëta: 5 viktima dhe 207 raste të reja me koronavirus

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 207 raste të reja, nga 2.698 testime të kryera. Ndërkohë,...

Shifrat mbeten të ulëta: 5 viktima dhe 207 raste të reja me koronavirus

Kurba e koronavirusit në vend mbetet e qëndrueshme, pasi 24 orët e fundit janë regjistruar 207 raste të reja, nga 2.698 testime të kryera. Ndërkohë,...

Rëndohet bilanci në Kosovë: 14 viktima nga Covid dhe 701 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se të mërkurën në Kosovë janë regjistruar edhe 14 raste të reja të vdekjeve nga COVID-19. "Rastet...

Të fundit

Shkencëtarët zhvillojnë test të rigjaku që diagnostikon nivelin e depresionit

Një sistem i zhvilluar për herë të parë që monitoron biomarkerët e gjakut të lidhur me çrregullimet e humorit, mund të çojë në mënyra...

Pëlqimet në mediat sociale, po ndryshojnë mënyrën se ndihemi për kujtimet tona

Kujtimet cilësohen shpesh si diçka shumë personale dhe private. Megjithatë, gjatë viteve të fundit njerëzit janë mësuar me njoftimet nga mediat sociale apo galeritë...

Kryemadhi: Nuk besoj në një pakt të ri Rama-Basha

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur e bindur se nuk ka një pakt të ri mes kryedemokratit Lulzim Bashëa dhe kryeministrit Edi Rama. E...

”Kjo i vuri pikën”/ Rama lë në mes intervistën, ikën nga studioja e Babaramos

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur para kohe intervistën me gazetarin Ilir Babaramo në Report TV. Teksa u pyet për skandalin e logos së Teatrit Kombëtar...

Plagosja në Kavajë, Basha: Përgjegjës janë njerëzit e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e rëndë që ndodhi në qytetin e Kavajës, ky një sekretar i PD-së, u plagos...