E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Alternime vranësirash dhe kthjellimesh, si parashikohen temperaturat për sot

Moti për sot do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta, që do të dominojnë gjatë orëve të para të ditës, ku më të shpeshta do jenë në zonat malore.

Por orët e mesditës do të sjellin largim gradual të vranësirave drejt skajit verior, duke lënë me kthjellime zonat Jugore dhe Qendrore. Edhe orët e natës mbeten në ndikimin e kthjellimeve në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale nga 7°C mëngjesi në juglindje deri në 27°C mesdita në zonat e ulëta.

Era do fryjë mesatare dhe herë pas here forcohet në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor, duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...