E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

negociata

Negociatat/Ruçi: Shqipëria hodhi një hap të rëndësishëm

Kryetari i  Kuvendit, Gramoz Ruçi ka reaguar në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ruçi ka përshëndetur vendimin e Këshillit të...

Negociatat/ Reagon Kryemadhi: Lajm shprese për Shqipërinë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përshëndetur vendimin e ministrave të BE-së për t’i hapur negociatat Shqipërisë. Përmes një postimi në rrjetet sociale Kryemadhi shprehet...

Çelja e negociatave/ Basha: Tani gjithçka është në dorën tonë

Lidhur me çeljen e negociatave ka reaguar Kryetari i PD-së Lulzim Basha. Ky i fundit në një postim në rrjetin social Twitter shkruan se “sa...

KE vendosi kushte të reja, Basha: Miratoni në parim hapjen e negociatave

Kryetari i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin social Twitter i ka bërë thirrje Këshillit Evropian që të miratojë në parim hapjen...

“BE do nisë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”

Agjencia e lajmeve “Reuters” raporton se “Bashkimi Europian do të nisë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”. Kujtojmë se shpresat e Shqipërisë...

Macron dha “OK” për negociatat/ Rama: Mos ta ushqejmë veten me iluzione

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar deklaratën e Presidentit të Francës në lidhje me negociatat, pozitive, mirëpo sipas tij populli shqiptar nuk duhet që...

DW: Eurodeputetët pro propozimeve për reformimin e negociatave për Shqipërinë

Deputetët e Parlamentit Evropian i kanë mbështetur të mërkurën propozimet e reja të Komisionit Evropian për reformën e procesit të zgjerimit të BE me...

A do të hapë Shqipëria negociatat/ Si përgjigjet Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë në emisionin “Kjo javë” në “News 24”, foli ndër të tjera për negociatat e Shqipërisë me BE-në. Shqipëria dhe...

Negociatat/ Genc Pollo: Çelja reale pas zgjedhjeve të parakohshme

Genc Pollo, ish-deputeti dhe ish-ministri i PD shpreson që metodologjia e re e zgjerimit do të mundësojë një konsensus mes shteteve anëtare të BE...

“Franca s’miraton automatikisht çeljen e negociatave me Shqipërinë”

Ministrja franceze e Integrimit Amélie de Montchalin ka deklaruar se Franca nuk ka ndërmend që të miratojë automatikisht çeljen e negociatave me Maqedoninë e...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT