E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

ndihmë

Mirëpritet propozimi franko-gjerman për paketën e ndihmës në BE

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde, e mirëpriti propozimin e Gjermanisë dhe Francës për një fond, në vlerë prej 500 miliardë dollarësh, për...

Mes maleve dhe në mëshirë të fatit, 8 jetimë apel për ndihmë: Nuk di çfarë sëmundje kam

Mes pemëve të larta dhe gjelbërimit që duket se ka pushtuar rrugët, ndodhet fshati Sinë, në Dibër. Vendi ku shumë historianë janë të bindur...

G-20/ 8 miliardë dollarë për të luftuar koronavirusin

Forumi i G-20-s u bëri thirrje "të gjitha vendeve, organizatave ndërkombëtare, sektorit privat, institucioneve që merren me filantropi dhe individëve" të kontribuojnë në përpjekjet...

Koronavirusi/ BE-ja ndihmon Kosovën

Bashkimi Evropian e ka ndihmuar Kosovën me material shëndetësor i cili shërben për të nxjerrë rezultatin e testit ndaj koronavirusit. Kjo është bërë e ditur...

Koronavirusi/ SHBA: Fonde Shqipërisë për teste dhe pajisje mbrojtëse

Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, ka komentuar për situatën në Ballkanin Perëndimor ndërsa rajoni po përballet me pandeminë e...

“Nuk kemi marrë ndihmën ekonomike”, komuniteti rom proteston në Elbasan

Ditën e sotme, përfaqësues të komunitetit rom në Elbasan protestuan para bashkisë për mosmarrjen e shtesës së ndihmës ekonomike, që sipas tyre, është e...

Koronavirusi/ Kuba ndihmon Italinë

Në këtë periudhë të vështirë, ku shumë shtete në botë po luftojnë me koronavirusin, solidariteti nuk ka munguar. Italia është një ndër vendet që ka...

Koronavirusi/ Vasili: Kam shprehur gatishmërinë për të kontribuar, Rama e ka refuzuar

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka deklaruar se ai ka shprehur gatishmërinë e tij për të ndihmuar në luftën ndaj koronavirusit në Shqipëri, që...

Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s, ja lista e kërkesave

Shqipëria i ka kërkuar ndihmë Qendrës Euroatlantike të Koordinimit të Përgjigjes ndaj Fatkeqësive e NATO (EADRCC) në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi. Përmes...

Koronavirusi/ Irani: Nuk do e kërkojmë kurrë ndihmën e SHBA

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Abbas Mousavi është shprehur se Irani kurrë nuk do t’i kërkojë SHBA-ve për të ndihmuar Teheranin në luftën kundër...

Të fundit

Pas takimit me Yuri Kim, Basha bën lëvizjen e radhës

Një ditë pas takimit me ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim, kryedemokrati Basha po mban një takim me ambasadorin gjerman, Peter Zingraf. Takimi ka në fokus...

Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin

Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale! Ky është rezultati i sondazhit vjetor “Barometri i Ballkanit” 2020, që...

Pesë gjërat fantastike që bën truri kur je në gjumë

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor...

Një kinema e re në Laprakë do të mbajë emrin “Maks Velo”

Një kinema e re në zonën e Laprakës në Tiranë, do të mbajë emrin e piktorit dhe arkitektit të ndjerë, Maks Velo. Kinemaja e Laprakës...

Ministria e Shëndetësisë paralajmëron bizneset

Çdo ditë e më shumë po shpeshtohen thirrjet nga Ministria e Shëndetësisë, që qytetarët të vetëndërgjegjësohen, pasi COVID-19 nuk është zhdukur. Në njoftimin e...
WhatsApp KONTAKTO TT