E hënë, 6 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

ndalim

Shkelën urdhrin e ndalimit të qarkullimit, sa shoferë u ndëshkuan brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 245 drejtues mjetesh të cilët kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit dhe janë...

“Garat me makina” pranga 11 shoferëve pilotë, mesazhi i policisë

Policia e Shtetit ka bërë me dije se prej orës 20:00 deri në 01:00 të mëngjesit të sotëm janë konstatuar 11 raste të shkeljes...

Gazetarit serb i ndalohet hyrja në Abu Dhabi

Gazetari serb, Stevan Dojçinoviç, themelues dhe kryeredaktor i Rrjetit për Raportimin e Krimit dhe Korrupsionit (KRIK), u arrestua në Aeroportin Ndërkombëtar të Abu Dhabit...

Ndalim për të shkuar jashtë kush cenon zgjedhjet/ Socialistët tërhiqen nga amendamenti

Në mënyrë të beftë mazhoranca qeverisëse u tërhoq sot nga amendamenti që i ndalonte daljen jashtë vendit kujtdo që do të cënonte procesin zgjedhor...

Trump nuk i ndahet Palestinës: Do ndalim financimet!

Presidenti Donald Trump ka kërcënuar Palestinën se do të ndërpresë ndihmat monetare, teksa shtoi se palestinezët nuk duan të vijojnë bisedimet për paqen. Trump shkroi...

Francë/Lamtumirë telefonave në shkollë, nxënësit të përkushtuar në libra

Duke filluar nga viti i ardhshëm, Franca do  t’u ndalojë përdorimin e telefonave  celular nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme.Këtë informacion e ka...

E tradhton ADN-ja, ndalohet i dyshuari për vrasjen Artan Cukut

Një i dyshuar për vrasjen e ish-komisarit të policisë, Artan Cuku është ndaluar sot nga forcat e rendit në Tiranë pranë zonës së njohur...

Jahjaga s’lejohet në Beograd; Edita Tahiri lajmëron Brukselin

Ministrja për Dialog e Kosovës, Edita Tahiri informoi BE-në për ndalimin e ish-presidentes Atifete Jahjaga për të marrë pjesë në  festivalin kulturo-artistik, shqiptaro-serb, në...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...