E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

naftetare

Rama: Po diskutojmë me 3 kompani për të rivënë në punë rafinerinë e Ballshit

Pas marrëveshjes me kryeministrin Edi Rama, naftëtarët do të përfitojnë një pagë prej 40 mijë lekësh për 12 muaj. Rama tha se dhënia e pagave...

”Do përfitojnë 870 naftëtarë”/ Dautaj zbulon pagën që u dakordësua me Ramën

Në bashkinë e Fierit, u zhvillua një tjetër takim mes kryeministrit Edi Rama dhe naftëtarëve, për të diskutuar për pagën e ndërmjetme që do...

“Rama gënjeu sërish naftëtarët”/ PD: Ka hallin e PPP-ve

Takimi i sotëm mes kryeministrit Rama dhe naftëtarëve të Ballshit, nuk prodhoi asnjë rezultat të pëlqyeshëm për këta të fundit. Për nënkryetarin e PD-së Edmond...

Rama: Do i mbështesim financiarisht naftëtarët, por jo me pagën e tyre të punës

Pas 2 orësh mbledhje në Bashkinë e Fierit, ka përfunduar takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Rama mbrëmjen e sotme. Në prononcimin për mediat, kryeministri Edi...

Takimi me Ramën, naftëtarët të pakënaqur: Pagat nuk u morën përsipër

Pas 2 orësh mbledhje në Bashkinë e Fierit, ka përfunduar takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Rama mbrëmjen e sotme. Kreu i Sindikatës, Sokol Dautaj u...

Rama-naftëtareve: Caktoni përfaqësinë dhe nesër do të jem vetë aty me ju

Kryeministri, Edi Rama ka reaguar pas thirrjes së grave naftëtare për dialog. Sipas tij, është lajm shumë i mirë mbyllja e grevës, por kjo nuk...

Kryemadhi: Rama gjeti kohën për të shkuar në Liban por jo për naftëtarët

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

Grevistja në Ballsh dërgohet në spital, naftëtaret: Pagat ose vdesim

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e grevisteve naftetare në Ballsh. Silva Fejzaj është dërguar në urgjencë mbrëmjen e sotme  në spitalin e Ballshit. Transporti i saj u bë...

Greva e naftëtarëve, Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës: Ndërhyni menjëherë

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama duke i kërkuar që...

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj me Covid-19

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dautja, përmes një postimi në rrjetet sociale. Dautaj...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...