E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Rama-naftëtareve: Caktoni përfaqësinë dhe nesër do të jem vetë aty me ju

Kryeministri, Edi Rama ka reaguar pas thirrjes së grave naftëtare për dialog.

Sipas tij, është lajm shumë i mirë mbyllja e grevës, por kjo nuk është konfirmuar nga naftëtaret, të cilat janë shprehur se janë të gatshme për të dialoguar.

Rama u kërkon atyre që të caktojnë përfaqësinë, dhe se vetë ai do jetë nesër në Ballsh.

”Lajm shumë i mirë mbyllja e grevës në Ballsh! Më vjen keq për kaq shumë ditë mundim të panevojshëm, përderisa jo vetëm kemi qenë plotësisht të ndjeshëm ndaj hallit tuaj, po edhe të gatshëm ta qajmë hallin së bashku! Tani caktoni përfaqësinë dhe nesër do të jem vetë aty me ju.’’, shkruan Rama në rrjetin social, Twitter.

Prej 25 ditësh, gratë naftëtare të Ballshit janë në grevë urie, pasi kërkojnë pagat e pramabetura.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Skeda e pasurisë/ Si u rritën të ardhurat e ish-ministres, Besa Shahini

Ish-ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaron pasuri me vlerë 15.5 milionë lekë, mes së cilës edhe një apartament me vlerë 75 mijë euro të...

Basha-Ramës: Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar replikat me kryeministrin Edi Rama. Pasi ky i fundit në një reagim për përmbytjet tha se opozita...

Kosovë, 7 viktima dhe 296 raste të reja me Covid-19

Shtatë viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar të premten në Kosovë. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në Dragash,...

Qeveria holandeze jep dorëheqjen pas skandalit me taksat

E gjithë qeveria holandeze dha dorëheqjen të premten pas një skandali që përfshinte keqmenaxhimin e fondeve të kujdesit për fëmijët, i cili çoi mijëra...

Lidhëset elektorale të Ramës dhe këpucët e palidhura ende të opozitës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një anekdotë që ilustron për mrekulli atë që po ndodh në këtë epilog mandati. Një luan ju del papritur përpara tre...