E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

dialog

Vuçiç: Nuk di nëse do të ketë përparim në dialogun me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se delegacioni i Serbisë shkon me “besimin më të madh” në Bruksel, ku më 19 korrik do të...

”Jemi për dialog”/ SHBA: Të gatshëm të takohemi me koreano-veriorët

I dërguari i lartë i Shteteve të Bashkuara për Korenë e Veriut, Sung Kim tha të hënën se ai pret një përgjigje pozitive për...

Kim Jong Un: Koreja e Veriut të përgatitet për dialog dhe përballje me SHBA-të

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka thënë se vendi i tij duhet të përgatitet për dialog por edhe për përballje me Shtetet...

Daçiç: Kosova nuk do kompromis, Rusia dhe Kina të përfshihen në dialog

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi se dialogu me Kosovën nuk ka shënuar përparim, pasi sipas tij, pala kosovare nuk kërkon kompromis,...

Udhëheqësit e Manastirit të Deçanit nuk pranojnë dialog me kryeministrin Kurti

Udhëheqësit e Manastirit të Deçanit refuzojnë ta takojnë kryeministrin e Kosovës. Ata kërkojnë që më parë Kurti të zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, që...

Vuçiç: Jam i gatshëm të takohem me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se është i gatshëm të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti nga mesi i muajit qershor. "Jam...

Kosova vë në dilemë datën e vazhdimit të dialogut me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk ka marrë kurrfarë ftese as njoftimi për takim mes Kosovës e Serbisë më 11 maj, ka thënë zëdhënësi...

Dialogu i pamundur midis Evropës e Rusisë, për sa kohë komandon Vladimir Putin

Nga: Luigi Sanlorenzo “Linkiesta” Dikur ishte nëna e shenjtë Rusia, Rodina, pastaj Bashkimi Sovjetik. Sot është pronë private e Vladimir Putinit dhe oligarkëve të lindur...

Rinisja e dialogut, Mitsotakis: Ja për çfarë do flasim me Turqinë

Kryeministri grek Kiriakos Mitsotakis i bëri thirrje Turqisë të ndalojë provokime, pasi përndryshe do të përballet me pasoja të rënda. Në një intervistë në Ant-1...

Javën e ardhshme takim në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi

Javën e ardhshme (10.12.) rifillon dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në nivel të ekspertëve, ndonëse nuk flitet se kur mund të ketë takime të...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...