E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

“Rama gënjeu sërish naftëtarët”/ PD: Ka hallin e PPP-ve

Takimi i sotëm mes kryeministrit Rama dhe naftëtarëve të Ballshit, nuk prodhoi asnjë rezultat të pëlqyeshëm për këta të fundit.

Për nënkryetarin e PD-së Edmond Spaho, kryeministri Edi Rama gënjeu edhe sot naftëtarët në Ballsh.

Spaho thekson se Rama shikon vetëm interesat personale e se për të mjafton që të mos i cenohen lekët e koncesioneve.

I genjeu ne 2016 per tu marre voten se do vazhdojne punen dhe do tu jepen te gjitha parate, ndersa jepte garanci per investitorin qe erdhi mbushi xhepat e tij dhe atyre qe e sollen dhe iku. I la naftetaret 26 dite ne greve urie, due u talluar ndersa negocionte me ekipet e futbollit. I la qe te lodhen, te deshperohen dhe ne fund te pranojne cfaredo zgjidhje qe siguron qofte dhe ushqimin e pak diteve per femijet, qe te dale para shqiptareve si shpetimtare.

Njesoj sic po ben me covid19. Fillimisht shperndau frike dhe terror te qytetaret, qe te dukej si shpetimtar, sot kur po vdesin nga 12 vete ne dite nuk thote asnje fjale sepse nuk i behet vone kush vdes e kush jeton, sa vdesin e sa do mbesin, mjafton qe mos te mos i cenohen leket e koncesioneve dhe inceneratoreve“, shkruan Spaho në rrjetin socia, Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...