E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj me Covid-19

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj është infektuar me Covid-19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dautja, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Dautaj paraqitet në gjendje të rënduar shëndetësore, teksa sot ka marrë kurën e katërt të ilaçeve.

Nuk dihet ende nëse u është bërë tamponi naftëtarëve të tjerë që kanë pasur kontakt me Dautajn.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama u bëri sërish thirrje grave naftëtare që ta ndërpresin grevën.

Sipas tij, nuk mund të ketë bisedime me presione apo ultimatume.

Sokol DautajTe nderuar kolege, sot u be dita e gjashte qe une nuk gjendem mes jush, por cdo moment te dites dhe nates,…

Publiée par Sindikata e Naftëtarëve të Bashkuar sur Vendredi 23 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Studimi: 25% e pacientëve me Covid, përjetojnë simptoma afatgjata të sëmundjes

Zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua

Agron Shehaj, i cili kandidoi për kreun e Partisë Demokratike, ka denoncuar faktin se vëzhguesja e tij në zgjedhjet e 13 qershorit Enkeleda Çela,...

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...